فقط تا پایان پنجشنبه برای استفاده از 71 در صد تخفیف زمان دارید
0
۰۲۱۸۶۰۳۵۷۳۰

ابزارهای لازم برای موفقیت همیشه در اختیار ما بوده است

سیستم برنامه‌ریزی عصبی کلامی یا ان ال پی معتقد است ما همه‌ی ابزارهای لازم را برای رسیدن به هر کاری که می‌خواهیم را در اختیار داریم.

ان ال پی با کمک کردن و ارائه مناسب و تشویق در استفاده از این منابع، به شما در پیدا کردن راه حل‌های بیشتر و متناسب‌تر کمک می‌کند و شما در نهایت به نتایجی که می‌خواهید و برای آن تلاش کرده‌اید خواهید رسید.

پیش‌فرض‌های ان ال پی

این پیش فرض اعتقاد دارد هیچ فردی وجود ندارد که بدون ابزارهای لازم برای زیستن متولد شده باشد. شاید ممکن است او در موقعیتی قرار دارد که نمی‌تواند از آنها استفاده کند و احتمالا نمی‌داند به چنین امکاناتی مجهز است. وقتی ما نتیجه مورد نظرمان را بدست نمی‌آوریم دیگران را مقصر می‌دانیم، شرایط محیطی که در آن حضور داریم، بدشانسی و شاید در اندکی موارد خودمان را مقصر بدانیم.

شکست تنها زمانی وجود دارد که با وجود تمام منابع در دسترس از آنها استفاده نکنیم، زیرا هر فردی با کمک گرفتن از آنها می‌تواند بهترین کار را انجام دهد. زمانی که به چنین پیش فرضی آگاهی نداریم، یا از عملکرد آن مطمئن نیستیم، به جای یافتن قدرت های درونی تنها به دنبال پیدا کردن تکنولوژی، دانش و تجربه اطرافیان هستیم. در حالیکه تمام این موارد در کنار همدیگر ما را به نتایج مورد نظر خواهد رساند.

اصلی ترین فاکتور برای رسیدن به موفقیت همان ابزارهای درونی هستند و سایر عوامل تنها سرعت و شاید کیفیت کار را بالا خواهند برد. بدون قدرت ابزارهای درونی، و فقط با تکیه کردن به منابع خارجی، راه به جائی نخواهید برد. ابزارها و منابع لازم برای موفقیت در اختیار ماست. در واقع همه چیز بستگی به این موضوع دارد که نگرش‌تان نسبت به این موضوع چیست.

کلید موفقیت
ابزارهای درونی اصلی‌ترین چیزها برای موفقیت هستند

همیشه بهترین کارها را انجام می‌دهیم؟

ممکن است برای شما نیز پیش آمده است که کاری را در یک زمان به خوبی انجام داده‌اید و در یک زمان دیگر در همان شرایط نتوانسته‌اید آن کار را به خوبی انجام دهید و یا گاهی برایتان پیش آمده که شب خوب نخوابیده باشید، و به اندازه کافی انرژی نداشته باشید، اما نسبت به انرژی کمی که وجود داشته بهترین عملکرد را داشته‌اید. این‌ها به دلیل باوری است که به توانایی‌های درونی خود دارید.

دو مثالی که در بالا گفته شد نمونه‌های کوچکی هستند که نشان می‌دهد ما همیشه در حال انجام بهترین کارها نیستیم و گاهی هم با وجود اینکه انتظار نمی‌رود کارها را به‌طور غیرقابل پیش بینانه‌ای جلو می‌بریم. در واقع مقایسه توانایی‌های ما در موقعیت‌های مختلف دلیلی بر وجود ابزارها و توانایی‌های ما به‌صورت درونی است و فقط بستگی به خود شخص دارد که آیا از آن ابزارها می‌تواند استفاده کند یا خیر!

این ابزارها را قابل مشاهده هستند؟

دقت کرده‌اید وقتی می‌خواهید به کسی چیزی بگویید اما به‌طور واضح نمی‌دانید آن جمله چیست؟ در آن لحظه می‌گویید نوک زبانم است و یابا اینکه می‌دانید آخرین لحظه کلید خود را کجا انداخته‌اید نمی‌توانید آن را پیدا کنید. این مشکلات نشان می‌دهد که با وجود داشتن آگاهی و منابع ممکن است ما به آنها دسترسی نداشته باشیم، تنها به این دلیل که نمی‌دانیم چگونه آنها را در دسترس قرار دهیم.

این پیش فرض ان ال پی به ما می‌گوید که اگر برای انجام کار و یا هدفی نیاز به یک‌سری استعدادها و توانایی‌هایی داریم که تاکنون از آنها استفاده نکرده‌ایم و یا از وجود آنها بی‌اطلاعیم، می‌توانیم از سایر توانایی‌ها برای بدست آوردن ابزارهای مورد نیازهایی که داریم استفاده کنیم.

مثلا اگر در حرفه و کارمان نیاز به یک‌سری کارهای فنی و مهندسی داریم که در آن مورد اطلاع و مهارت کافی نداریم، اما در زمینه ارتباطات قوی هستیم و از نظر مالی توانمندیم می‌توانیم از این ابزارها استفاده کنیم تا یک فرد کارآزموده در این زمینه را به کار گیریم.

ان ال پی به ما آموزش می‌دهد که چگونه این کار را انجام دهیم، همچنین به ما یاد می‌دهد که شخصیت را از رفتار جدا کنیم و ما می‌توانیم دست به انتخاب بزنیم و موارد قدیمی، غیر مفید و نقشه‌های ذهنی نامناسب را تغییر دهیم. مشکلات ما زمانی به‌وجود می‌آید که از دسترسی به این منابع جلوگیری می‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
24 + 8 =