0
02186035730

نکاتی مهم که باید پیش از ازدواج مجدد بدانید

ازدواج مجدد یکی از موضوعاتی است که همواره افراد پس از داشتن یک رابطه به آن رجوع می‌کنند. طبق اعلام سایت رادیو فردا به نقل از سایت آمار ایران در سال ۱۳۹۶ عددی بالغ بر ۱۷۵ هزار طلاق در کشور رخ داده است که با توجه به جمعیت ایران و کاهش ازدواج عدد بسیار زیادی می‌باشد.

انسان‌ها ذاتا موجوداتی هستند که تنهایی زندگی کردند را انتخاب نمی‌کنند و افراد همیشه به این علاقه دارند که در کنار کسی باشند که بتوانند در وهله‌ی اول به او عشق بورزند و نیازهای خود را برطرف کنند و در مقابل، چنین حس‌هایی را دریافت کنند. پس از یک ازدواج ناموفق افراد می‌توانند تصمیم بگیرند که ازدواج دوم داشته باشند یا به تنهایی زندگی خود را ادامه بدهند. اما قبل از ازدواج مجدد چه نکاتی را باید در نظر گرفت.

عجله‌ای برای آن نداشته باشید

پس از مدتی طولانی این موضوع کمی دردناک است که شخص بخواهد تنهایی زندگی کند یا نتواند کسی را در کنار خود به عنوان همسر حس کند و برای فرار از این موضوع سریعا دست به ازدواج مجدد می‌زنند که بتوانند روزهای خوب خود در زندگی مشترک را باز هم زنده کنند. در آمریکا طبق آمار اعلام شده تقریبا نیمی از ازدواج‌های مجدد به جدایی کشیده می‌شود و می‌توان دلایل متعددی مانند نداشتن آشنایی زیاد، توقعات زیاد یا عدم تفاهم برای آن دانست.

انتظارات غیر واقعی ممنوع!

برخی از افراد دیدگاه مناسبی درباره ازدواج مجدد ندارند و تصور می‌کنند هر آن چیزی که در ازدواج اول خود تجربه نکرده‌اند یا آرزویی که داشته‌اند، نرسیده‌اند می‌توانند در ازدواج مجدد و آن هم در مدت کوتاه کسب کنند. این توقع بسیار زیادی می‌تواند برای یک ازدواج مجدد از هر دو طرف باشد. این موضوع را در نظر بگیرید که ازدواج نمی‌تواند شما را تکمیل کند و فشار زیاد برای تحقق یافتن چنین چیزی آسیب بزرگی به زندگی‌تان وارد می‌کند.

بیشتر بخوانید  سوالات ساده که افراد موفق روزانه از خود می‌پرسند
تصمیم ازدواج مجدد
بهتر است دیدگاه‌های خود را در برابر ازدواج مجدد تغییر دهید

بازگو کردن گذشته

اگر به هر دلیلی نتوانسته‌اید ازدواج اول خود را حفظ کنید نیازی به بازگو کردن مشکلات و رفتارهایی که در آن زمان رخ داده نمی‌باشد. گروهی برای اینکه خود را به شخص مقابل اثبات کنند مدام از نکات منفی و اتفاقاتی که در ازدواج قبلی رخ داده می‌گویند و برخی دیگر سعی در مخفی نگه داشتن اتفاقات دارند. هر دو رفتار در صورت افراط‌گرایی کاملا غلط می‌باشد. این فرصت را به شخص مقابل دهید تا شما را بهتر بشناسد و این کار مستلزم آن است که اعتمادبه‌نفس خودتان را بالا ببرید.

شرایط را درک کنید

در شرایطی که وجود دارید اوضاع با ده سال قبل متفاوت است. هر چه سن شما برای ازدواج مجدد بالاتر برود شرایط سخت‌تر و انتخاب‌های محدودتری خواهید داشت. اگر از ازدواج قبلی خود فرزندی داشته باشید ممکن است ازدواج مجدد شما با کودک‌تان با توجه به شروط‌های شخص مقابل محدودتر شود. معنای جمله این نیست که هر انتخابی داشته باشید و زندگی بدتر را تجربه کنید اما همان‌طور که گفته شد فرصت‌های محدودتری نسبت به گذشته خواهید داشت.

انتخاب‌های شما مهم است

در مورد اول این موضوع مطرح شد که عجله‌ای برای ازدواج مجدد نداشته باشید. پس از کنار آمدن با شرایط و احساسی عمل نکردن و با قصد ازدواج مجدد نوبت به انتخاب شما درباره همسر می‌رسد. با منطق اینکه حتما باید ازدواج مجدد داشته باشید تصمیم نگیرید. برای ازدواج فردی را انتخاب کنید که ابتدا شرایط شما را بتواند بپذیرد و احترام زیادی به گذشته شما بگذارد.

بر خلاف نظرات عده‌ای، طلاق پایان راه نیست و زندگی می‌تواند ادامه داشته باشد. ممکن است پس از طلاق مقداری محدودیت‌ها مانند تصمیم‌گیری یا شکست از ناموفق بودن ازدواج مجدد داشته باشید اما می‌توان با انتخابی درست و سنجیده به آن چیزی که می‌خواهید برسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *