0
02186035730

تکنیک هدف‌گذاری درست برای موفقیت توسط ان ال پی

هدف‌گذاری را اگر بخواهیم به‌طور عامیانه توضیح دهیم مراحلی است که ما باید برای رسیدن به موفقیت انجام دهیم و این هدف‌گذاری اگر درست انجام نشود سخت می‌توان به موفقیت رسید. ان ال پی با تکنیک درست هدف‌گذاری این موضوع را به‌طور درست بیان کرده است.

تونی رابینز، سخنران و نویسنده مبحث موفقیت می‌گوید:

انسان‌ها تنبل نیستند! فقط دارای اهداف ضعیفی هستند که برای آنها الهام بخش نیست.

انسان همواره به دنبال راه‌هایی است که بتواند به آن چیزی که مد نظرش است برسد. احتمالا اگر از تعدادی اطرافیان خود بپرسید چه عاملی را رسیدن به موفقیت می‌دانید شاید ۹۰ درصد از آنها کمی فکر کنند و با تاخیر از مواردی که برایشان موفقیت نام دارد بگویند. (احتمالا پول جز گزینه‌های اکثر آنها می‌باشد) اما اینکه کسی دقایقی را فکر می‌کند و اهداف خود را می‌گوید به نظر شما طبیعی است؟ و این به معنای نداشتن اهدافی که برای آن برنامه‌‌ریزی کرده باشند یا حتی در مسیر رسیدن به آن باشند نیست؟

در تکنیک هدف‌گذاری باید بدانیم چه می‌خواهیم

ضمیر ناخودآگاه مدام در حال پردازش اطلاعات است تا ما را به سوی مسیری خاص هدایت کند. ماکسول مالتز نویسنده بزرگ آمریکایی این راه را با عنوان سایبرنتیک روانی معرفی می‌کند. یعنی اینکه وقتی ذهن ما اهداف مشخصی دارد، می‌تواند کار هدایت و تمرکز را آنقدر تکرار کند تا به هدف مطلوبی که می‌خواهد برسد. باید بدانیم چه می‌خواهیم و چه چیزی نیاز ما می‌باشد. اگر نیاز خود را ندانیم مانند کشتی هستیم که بدون اینکه مقصدی داشته باشد در آب‌ها شناور است و تنها انرژی خود را از دست می‌دهد.

بیشتر بخوانید  اگر کسی توانسته است شما هم می‌توانید موفق شوید
دفتر هدفگذاری

آیا تا به حال اتفاق افتاده که بخواهید پازلی را بدون این که تصویر کامل آن را دیده باشید، در کنار هم بچینید؟ این کار مانند این است که بخواهید زندگی‌تان را شکل ببخشید بدون اینکه هدفی برای آن در نظر گرفته باشید. زمانی که از هدف‌تان آگاه باشید، به مغز خود تصویر روشنی می‌دهید تا اطلاعات مورد نیاز را به ترتیب اهمیت دریافت کند. شما با به تصویر کشیدن اهداف‌تان پیام واضحی به مغزتان ارسال می‌کنید تا دست به کار شود.

تکنیک هدف‌گذاری مشخص می‌کند که به دنبال چه چیزی هستید

آیا فرمول موفقیت را می‌دانید؟

شاید این جمله را زیاد شنیده باشید که می‌گویند موفقیت یک فرمول خاص و ویژه دارد که با رعایت کردن آن می‌توانید به آن برسید. ما اسم این موضوع را فرمول نمی‌گذاریم و می‌گویییم قوانینی است که با رعایت کردن آن می‌توانید زودتر به اهداف خود برسید.

  • شناخت هدف
  • ایجاد حس دقیق در ارتباط با هدف
  • ایجاد انعطاف پذیری لازم جهت تغییر رفتار تا رسیدن به شیوه موثر.

نکات زیر به شما کمک می‌کند تا بهتر بتوانید اهداف خود را شناسایی کنید این چیزی است که در تکنیک‌ هدف‌گذاری بسیار مهم است. اگر اهداف خود را بدانید بهتر می‌توانید به آن چیزی که می‌خواهید برسید.

اهداف خود را به شکل مثبت بیان کنید

بگویید می‌خواهید چه اتفاقی بی‌افتد. به این معنا که در انتها با رسیدن به هدفی که دارید چه اتفاق مثبتی برای شما رخ می‌دهد. لطفا از بیان مطالبی که نمی‌خواهید و در مغایرت با خواسته‌تان است، خودداری کنید.

دقیق باشید

از تمام حواس خود برای توصیف کردن اهدافی که دارید استفاده کنید. هر چه توصیف شما دقیق‌تر باشد، ذهن‌تان بیشتر قدرت پیدا می‌کند تا به هدف‌تان برسید.

بیشتر بخوانید  الگوبرداری از دیگران توسط ان‌ ال پی چگونه انجام می‌شود

همه چیز را برای خود مشخص کنید

بررسی کنید وقتی به هدف‌تان رسیدید چگونه به نظر می‌آیید، چه احساسی پیدا می‌کنید و چه می‌بینید یا می‌شنوید اگر ندانید رسیدن به هدف چه پیامدهایی برای شما دارد ممکن است به آن برسید ولی متوجه نشده باشید. اگر جوانب را نسنجید ممکن است پیروز شوید ولی در انتها تصور می‌کنید شکست خورده‌اید.

دیدگاه کاربران
  • مرضیه ارقمیری 29 آوریل 2020

    درود مطالب بسیار عالی و آگاهانه بودند با وجودی که چندسال پیش کلاس های موفقیت وان ال پی استاد پاکذات رو شرکت کردم مطالب لایوها وغیره رو می‌خوندم وشرکت میکردم این مطالب واین تست اعتماد به نفس چنان تازه کی داشت برای من که مثل فردی که سرش بجایی خورده وبیهوش بوده تازه داره هوش میاد وچشم منو رو باز کردن وبعداز این مدت متوجه شدم که خیلی اشتباه پیش رفتم واعتماد بنفسم هیچ بود ه سپاسگزارم امیدوارم موفق وسلامت باشید استاد عزیز وهمه همکاراتون سلامت وموفق وامید به اینکه عمری باقی باشه برای من که کلا تغییر کنم واز ابتدا هدف گذاری و تغییر کنم واعتماد بنفسم را تقویت کنم سپاس

  • داوطلب 3 نوامبر 2019

    مطالب کامل علمی و مفید بود واقعا ممنون از زحماتتون

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *