0
02143000313

معرفی بهترین کتاب‌های ان ال پی (NLP)

شما برای اینکه اطلاعات خود را در زمینه‌ی خاصی بالا ببرید، چندین منابع را در آن زمینه می‌توانید دنبال کنید. در واقع روال کار اینگونه است که برای یادگیری و یا آشنایی در آن حوزه نیاز است سراغ چیزهایی برویم که قبل‌تر درباره آن صحبت شده است.

برای آشنایی و یادگیری ان ال پی (برنامه‌ریزی عصبی‌ – کلامی) هم کتاب‌هایی وجود دارد که می‌توانید با مطالعه‌ی آنها با این موضوع به‌طور کامل آشنا شوید. البته توجه کنید که کتاب نمی‌تواند همه چیز را در مورد ان ال پی به شما بگوید. همواره پیشنهاد ما دنبال کردن دوره آموزشی ان ال پی هست. ان در این مطلب قصد داریم بهترین کتاب‌های ان ال پی که ترجمه شده به زبان فارسی هستند را معرفی کنیم.

۱- ان ال پی در ۲۱ روز

ان ال پی در 21 روز

آنهایی که می‌خواهند ان ال پی را یاد بگیرند باید ۲۱ پیش‌فرض را قبول کنند. این پیش‌فرض‌ها و دانستن آنها به افراد کمک می‌کنند که ان ال پی را بهتر یاد بگیرند. در واقع می‌توان این ۲۱ پیش‌فرض را ستون اصلی ساختار ان ال پی دانست. کتاب ان ال پی در ۲۱ روز به قلم بریل هیتر و هری آلدر می‌باشد که توسط علی شادروح ترجمه شده است. مثال‌ها و تمرین‌هایی که در این کتاب گفته شده است به مخاطب کمک می‌کند که موضوعات را بهتر درک کند و این موضوع را می‌توان یکی از نکات مثبت آن دانست.

۲- ساختار جادو

ساختار جادو

کتاب ساختار جادو شاید یکی از کامل‌ترین کتاب‌هایی باشد که در زمینه‌ی ان ال پی نوشته شده باشد. ریچارد بندلر و جان گریندر (پدیدآورندگان ان ال پی) در این کتاب درباره ساختارهایی که در ان ال پی باعث تغییر زندگی می‌شود صحبت کرده‌اند. این کتاب نه تنها برای روان‌شناسان، روان‌پزشکان، روانکاوان و علاقه‌مندان به روان‌درمانی، بلکه برای زبان‌شناسان، ادیبان، وکلای دادگستری و علاقه‌مندان به دستور زبان و فنون کلامی نیز قابل استفاده است. ترجمه این کتاب را مهدی مجردزاده کرمانی انجام داده است.

۳ – 9 گام طلایی تغییر با ان ال پی

9 گام طلایی تغییر با ان ال پی

کتاب 9 گام طلایی تغییر با ان ال پی به توضیحات سرفصل‌های ان ال پی می‌پردازد. نحوی تهیه و جمع‌آوری شده است روح ان ال پی را خود را دارد و شما را عمیقا به‌صورت کاملا شفاف و آسان با ان ال پی آشنا می‌کند و با توضیح تکنیک‌های بسیار کاربردی به شما کمک می‌کند تا بتوانید بهتر زندگی کنید، مشکلات زندگی خود را حل کرده و در مسیر زیبای رویاهای خود قدم بردارید. نویسندگان این کتاب فرشید پاکذات و روناک روشنگر می‌باشند که شما را تا حدودی با مقدمات ان ال پی و اینگه چگونه کار می‌کند آشنا می‌سازد.

۴ – ان ال پی و ایجاد تغییرات سریع فردی

ان ال پی و ایجاد تغییرات سریع فردی

کتاب ان ال پی و ایجاد تغییرات سریع فردی یکی از کتاب‌هایی است به توضیح و نحوه‌ی تاثیرگذاری ان ال پی بر روی افراد توضیح می‌دهد. نکته‌‌ی خوبی که در این کتاب وجود دارد این است که گفته می‌شود ان ال پی چگونه به ما می‌آموزد که چه کاری باید انجام شود و آن کار را چگونه به اتمام برسانیم. این کتاب را جان گریندر و ریچارد بندلر نوشته و هومن مجردزاده کرمانی ترجمه کرده است.

۵ – برنامه‌ریزی عصبی-کلامی

کتاب برنامه‌ریزی عصبی-کلامی

آخرین کتابی که معرفی می‌کنیم کتاب برنامه‌ریزی عصبی-کلامی اثر جوزف اکونور و جان سیمور می‌باشد. این کتاب در ابتدا به توضیح برنامه‌ریزی عصبی-کلامی (ان ال پی) می‌پردازد و سپس به مفاهیمی همچون فضای ارتباط و نظام‌ها، زمان عینی و زمان ذهنی، تعارض و همخوانی و روان درمانی می‌پردازد. ترجمه این کتاب را مهدی قراچه داغی انجام داده است و کتاب مناسبی است برای کسانی که به دنبال مفهوم ان ال پی می‌باشند.

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.