0
02143000313

فرمول موفقیت چیست و چگونه از آن استفاده کنیم

اگر موفقیت و رسیدن به آن را یک عمل ریاضی حساب کنیم طبق منطق ریاضیات هر معادله‌ای یک فرمول دارد. رسیدن به موفقیت هم یک فرمول ویژه دارد و تفاوت‌اش با فرمول‌های ریاضی در عدد و شمردن با ماشین حساب نیست. یک فرمول خودسازی و ساده برای درک موفقیت و رسیدن به آن وجود دارد که شما می‌توانید از آن استفاده کنید و درآمد خود را در سال‌های آتی چند برابر کنید.

فرمول موفقیت ۱۰۰۰ درصد

قاعده این فرمول بهبود گام به گام است. زیرا گام بزرگ برداشتن ممکن است مشکل باشد اما گام کوچک برداشتن می‌تواند برای رسیدن به هدف ساده باشد. اگر می‌خواهید یک گام بزرگ برای ایجاد تغییرات و پیشرفت شخصیت خود بردارید هر چقدر هم هیجان زده و مصمم باشید این کار به کندی صورت گیرد.

معمولا تغییرات مهم و بادوام به صورت جهشی ایجاد نمی شود. همه تغییرات دائمی پشت سر یکدیگر و طی مدتی طولانی به‌وجود می‌آیند. یک سوال از خودتان بپرسید. با چه کاری می‌توانید بهره‌وری، عملکرد و کارایی خود را ظرف ۲۴ ساعت آینده به میزان ۱/۰ افزایش دهید؟ با تعیین هدف‌ها و اولویت‌ها و تمرکز برفعالیت‌های ارزشمندتر می‌توان بهره‌وری و عملکرد خود را در ۲۴ ساعت چند برابر افزایش داد.

اگر بخواهیم می‌شود

چه کسی جز خودتان می‌تواند شما را به موفقیت برساند؟ درهر مکان یا زمانی این سوال را از خودتان کنید که چه کسی جز خودم می‌تواند ناجی زندگی‌ام شود؟ اگر کسی واقعا بخواهد، می‌تواند بهره‌وری خود را در ۲۴ ساعت دو یا سه برابر کند.

اگر شما دائما به مطالعه، یادگیری و به‌روزرسانی مهارت‌ها، شفاف کردن هدف‌ها، تعیین اولویت‌های بهتر و واضح‌تر و تمرکز روی وظایف با‌ارزش خود بپردازید می‌توانید بهره‌وری کلی و کارایی خود را هر روز و برای مدت زمان نامحدودی به میزان ۱/۰ درصد افزایش دهید.

طبق قاعده بازده مضاعف، هر تلاش در جهت بهره‌وری بیشتر در یک حوزه، به‌طور همزمان موجب بهبود عملکرد در تمام حوزه‌های دیگر نیز می شود. هر چه بیشتر تمرین کنید، در زمان کمتری نتایج بهتری به دست می‌آورید. اگر هر روز بهره وری شما به میزان ۱/۰ درصد افزایش یابد در پایان سال ۲۶ درصد افزایش بهره‌وری داشته‌اید.

در اینجا هفت مرحله مربوط به فرمول ۱۰۰۰ درصد ذکر می شود. که فرمول موفقیت نام دارد و شما را قادر می‌سازد ۱/۰ درصد در روز، ۵/۰ درصد در هر هفته ۲ درصد در هر ماه و ۲۶ درصد در هر سال بهبود عملکرد داشته باشید.

۱- مطالعه

برای تغییر دیر هیچ‌وقت نیست. فردا کمی زودتر از خواب بلند شوید و به مدت یک ساعت در رشته و تخصص خود مطالعه کنید.همه‌چیز را کنار بگذارید و شصت دقیقه اول روز را صرف خودتان و ذهن‌تان بکنید. دقت داشته باشید که اولین ساعت روز جهت دهنده بقیه‌ی آن است.

۲- نوشتن اهداف

نوشتن اهداف
نوشتن اهداف به شما کمک می‌کند تا به هرآنچه که باور دارید برسید

هر روز قبل از شروع به کار هدف‌های اصلی خود را مجددا بنویسید و آنها را مرور کنید. چند دقیقه را صرف نوشتن هدف‌ در دفتر یادداشت کنید. این کار شما را آماده می‌کند تا از فرصت‌هایی که برای دست یافتن به اهداف در طی روز پیش می‌آید استفاده کنید.

۳- برنامه‌ریزی

برای کارهای هر روز خود از قبل برنامه ریزی کنید. یک لیست از کلیه فعالیت‌ها در شب قبل تهیه کنید. شما با این کار ذهن خود را در حالی که خواب هستید بر روی لیست متمرکز می‌کنید. هنگام بیدار شدن ایده‌هایی خواهید داشت که به شما در دست‌یابی سریع‌تر وثمربخش‌تر به هدف‌های روزانه‌تان کمک می‌کند.

آموزش صوتی

اگر از خودروی شخصی استفاده می‌کنید در مسیر خانه به محل‌ کار یا بلعکس از آموزش‌های صوتی یا صحبت‌های اساتید درباره هدف‌گذاری استفاده کنید. با این کار اتومبیل را به یک کلاس یا دانشگاه سیار تبدیل می‌کنید. اگر از خودروی شخصی استفاده نمی‌کنید می‌توانید هنگامی که وقت آزاد داشتید از موبایل برای گوش دادن به این آموزش‌ها استفاده نمایید. انجام این کار به تنهایی می‌تواند در سال‌های آتی برای شما۱۰۰۰ درصد افزایش بهره‌وری ایجاد کند.

پرسیدن سوال پس از تجربه کاری

در طول روز شاید چندین کار انجام دهید که بعد‌ها متوجه تاثیرات آن در زندگی می‌شوید. اما روش و سبک خودتان را عوض کنید. بعد از انجام هرکاری یک سوال در ذهن ایجاد کنید که:

  • چه کاری را درست انجام دادم؟
  • چه کاری را باید به صورت دیگری انجام دهم؟

این سوال ها موجب می‌شوند شما از هر کاری که می‌کنید بیاموزید و رشد کنید. مطالب ذکر شده اساس فرمول موفقیت بوده و با تمرین زیاد قابل انجام است.

چه امتیازی می دهید؟
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.