0
۰۲۱۸۶۰۳۵۷۳۰

سفر در زمان به کمک ان‌ال‌پی

سفر در زمان رویایی بوده که تمامی دانشمندان سعی در پیدا کردن راه حلی برای انجام آن بوده‌اند. اما ساده‌تر به معقوله‌ی زمان نگاه می‌کنیم شاهد این هستیم که یک تحول بزرگ در زندگی ما می‌تواند ایجاد کند. زمان کیفیتی انعطاف پذیر و عجیب دارد. وقتی مشغول کار جالبی هستید، به سرعت می‌گذرد و هنگامی که حوصله انجام کاری را ندارید، زمان برای شما کند می‌گذرد. شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که زمان کافی برای همه چیز دارند یا همیشه وقت کم می‌آورند. یکی از نقاط مشترک تمامی افراد جهان فارغ از ثروتمند بودن یا نبودن آن‌ها این است که هر شخصی در طول روز ۲۴ ساعت زندگی می‌کند برخی از افراد در گذشته‌ی خود باقی مانده اند، برخی دیگر دائما به آینده نگاه می کنند و گروهی هم هستند که در زمان حال زندگی می کنند.

معنای خاطرات به کمک ان‌ال‌پی

تکنیک‌های ان‌ ال‌ پی برای خط زمان، شامل توانایی‌هایی برای رهایی از نگرش منفی و تصمیم‌های محدود کننده است. این ابزارها باعث می‌شوند بدون اینکه خاطرات گذشته اثری منفی روی شما داشته باشند، آینده‌ای را که خواهان‌اش هستید، خلق کنید.

درک اینکه چگونه خاطرات‌تان سازماندهی می‌شوند بستگی به کاری دارد که مدام و بدون پرش ذهن آن را انجام می‌دهید. کاری مثل کتاب خواندن یا رانندگی یا حتی غذا خوردن و مسواک کردن. این فعالیت باید طوری باشد که بتوانید انجام آن را در گذشته، حال و آینده تجسم کنید. با رفتن به گذشته برای بررسی خاطرات و یا به آینده رفتن برای تجسم چیزی، در حقیقت شما کاری مثل سفر در زمان کرده‌اید.

سفر در زمان با ذهن
خاطراتی که از گذشته داریم و اتفاقاتی که در آینده رخ خواهد داد دو نقطه‌ی پیوسته از سفر در زمان هستند

با توجه به این موارد درک می کنید که ساختاری مشخص در خاطرات شما وجود دارد که به شکل غریزی می‌دانید که خاطره‌ای به گذشته مربوط می‌شود یا اینکه در حال ساختن تصویری ذهنی در آینده هستید. البته توجه داشته باشید که افراد نگاه‌های مختلفی به زمان و معنای آن دارند.

برخی در گذشته ریشه دارند، برخی به آینده نگاه می کنند و برخی دیگر در زمان حال ساکن هستند. پژوهش‌های پروفسور فیلیپ زیمباردو نشان می‌دهد که درک زمان به شکل ناخودآگاه رخ می دهد و اثر زیادی بر روی رفتارهای ما دارد.

کشف خطوط برای سفر در زمان

خاطرات الگوی خاصی دارند. اگر از شما بخواهیم به جهتی اشاره کنید که خاطرات گذشته از آن می‌آیند، به کدام جهت اشاره می کنید؟ اگر از شما بخواهیم جهت آینده را نشان دهید، به کدام سو اشاره می کنید؟ زمان حال شما کجاست؟

اگر با خطی این سه جهت را به هم متصل کنید، در حقیقت خطوط زمان خود را ترسیم کرده‌اید. هدف این است که خطی پیدا کنید که گذشته‌ی شما را به آینده متصل می‌کند. به هیچ وجه مهم نیست که این خط مکان‌های جغرافیایی را به هم وصل می‌کند یا خیر. ممکن است متوجه شوید که کشیدن خطی فرضی روی زمین راحت تر است. به این شکل می‌توانید با اعتماد به ناخودآگاه‌تان روی این خط حرکت کنید و با این روش از گذشته به جایی بروید که احساس می‌کنید آینده‌ی شما در آن حضور دارد.

حتما این تجربه را داشته‌اید که پس از دیدن صحنه‌ای حس کنید قبلا آن را دیده‌اید و در گذشته چنین چیزی را تجربه کردید. در واقع برای شما سفر ذهنی در زمان اتفاق می‌افتد که در گذشته آن را تجسم کرده‌اید. داشتن چنین مهارتی به ما انسان‌ها این اجازه را می‌دهد که از تجربیات خود در گذشته استفاده کنیم و به جایی که قبلا بوده‌ایم، بازگردیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
23 + 4 =