0
02143000313

نکاتی که باید پیش از سرمایه‌گذاری بدانید

سرمایه‌گذاری تعریف عامیانه‌ای که دارد به معنای هزینه کردن پول برای درآمد بیشتر آن می‌باشد. اما وارن بافت سرمایه‌گذاری را اینطور معنا می‌کند:

کاشتن پول برای برداشت بیشتر آن در آینده

در واقع همه‌ی افرادی که به قصد سرمایه‌گذاری پول خود را در جایی هزینه می‌کنند هدف اصلی‌شان کسب مقداری بیشتر از آنچه که هزینه کرده‌اند می‌باشد. در غیر این صورت باید بگوییم حتی در کوتاه‌ترین زمان ممکن نیز افراد دچار ضرر مالی شده‌اند.

اگر علاقه‌مند به این حوزه هستید هستید و نمی‌دانید دقیقا چه کاری را انجام دهید که به یک سرمایه‌گذار تبدیل شوید در این مقاله می‌پردازیم به اینکه قبل و بعد از ورود به دنیای سرمایه‌گذاران باید به چه نکاتی توجه کرد تا از شکست‌های احتمالی آن پیشگیری کنیم.

شروع با حداقل مبلغ

برخلاف تصور برخی از مردم که می‌گویند ایجاد و داشتن سرمایه برای افراد ثروتمند است می‌توان ثروتمند نبود و شروع به سرمایه‌گذاری کرد. برای دفعات اول که شخص آگاهی چندانی از بازار مالی و دنیای سرمایه‌گذاری ندارد شروع آن با حداقل مبلغ بهترین ایده برای آغاز یک سرمایه‌گذاری می‌باشد.

سرمایه‌گذاری با قمار متفاوت است

شاید در ظاهر این موضوع مشابه یکدیگر باشند و در اصل نیز هدف سود کرد از آن مبلغی است که خرج می‌کنید. اما در قمار یا شرطبندی که انجام می‌شود مهم‌ترین فاکتور برای سود کردن، شانس می‌باشد. در حالی که در دنیایِ سرمایه‌گذاری مهارت عامل سود کردن از پول‌تان می‌باشد. معیار سرمایه‌گذاری بر ریسک محاسبه می‌گردد و نه شانس.

چقدر و کجا سرمایه‌گذاری کنیم

اینکه بدانیم کجا می‌توانیم موضوع بسیار مهمی است. اما قبل از آن باید بدانید که چقدر می‌خواهید سرمایه‌گذاری کنید. اگر مبلغ دقیق را نمی‌دانید یک لیست از هزینه‌های دقیق خود داشته باشید. هزینه‌هایی مانند مبلغ پرداختی برای اینترنت و سفرهای درون شهری و .. مبلغی که باقی می‌ماند را می‌توان برای سرمایه‌گذاری کنار گذاشت. اما اگر مقدار قابل توجه‌ای برای شما باقی نمی‌ماند بهتر از هزینه‌های اضافی ماهانه خود صرف نظر کنید.

بیشتر بخوانید  داشتن ذهنیت ثروتمند و ارتباط آن با خلاق بودن

مطالعه کنید: عادت بد پول خرج کردن

توقع سود زیاد در کوتاه مدت نداشته باشید

زمانی که شخصی برای سرمایه‌گذاری اقدام می‌کند انتظار دارد در کمترین زمان ممکن بالاترین سود را کسب کند. اگر تازه این کار را آغاز کرده باشید باید متوجه شوید که در مکانی که پول خود را تبدیل به سرمایه می‌کنید نه تنها امکان ندارد در کوتاه مدت سودی داشته باشید بلکه ممکن است دچار ضرر شوید. پس اگر فردی صبور نیستید بدانید کار سختی خواهید داشت.

سرمایه‌ گذاری کردن
داشتن صبر زیاد در این مسیر امری مهم و ضروری می‌باشد

اهداف‌تان بر استراتژی سرمایه گذاری تاثیر می‌گذارد

اهداف شما در زندگی بر نوع استراتژی که دارید تاثیر زیادی می‌گذارد. اگر هدف شما از ایجاد سرمایه رسیدن به سودی ۲۰ درصد در سال می‌باشد استراتژی که در سرمایه‌گذاری خواهید داشت کم ریسک و در حاشیه امن خواهد بود. اما اگر هدف شما رسیدن به سودی ۷۰ درصد خواهد بود ریسکی بیشتر خواهد داشت و مجبور به تغییر برنامه‌ریزی درباره سرمایه خود خواهید بود. به همین علت اکثر مشاوران مالی در این حوزه قبل از گفتگو و ارائه راهکارهایی ابتدا اهداف بلند مدت و بینش شما را درباره سرمایه‌تان خواهند پرسید.

هیچوقت دیر نخواهد بود

تصور اشتباهی که بین مردم وجود دارد این است که سرمایه‌گذاری علاوه بر زمان مناسب سن خاصی را نیز می‌طلبد. این تفکر زمانی اثبات می‌شود اشتباه است که تعریف سرمایه‌گذاری را به‌صورت دقیق بدانیم. هدف اصلی سرمایه گذاران چندین برابر کردن پول‌شان می‌باشد. اما این نکته وجود دارد که هرچقدر زودتر شروع به سرمایه‌گذاری کنید سود بیشتری برای‌تان حاصل می‌گردد.

شما در این باره چه فکر می‌کنید؟ اگر در این حوزه فعالیتی داشته‌اید یا تازه شروع به این کار کرده‌اید نظرات و تجربیات خود را با ما درمیان بگذارید.

چه امتیازی می دهید؟
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.