0
02143000313

رفتارهایی که نشان می‌دهد هرگز ثروتمند نخواهید شد

رفتارهایی در ما انسان‌ها نهادینه شده‌اند که نشان می‌دهند هیچوقت به ثروت نخواهیم رسید. در مقاله‌ی عادت‌هایی که نشان می‌دهد ثروتمند نخواهیم شد اشاره کردیم که چه کارهایی از ما باعث نرسیدن‌مان به ثروت می‌شود. اما در این مقاله می‌پردازیم به این موضوع که رفتارهایی که ما را از پول دور می‌کند چیست و چگونه آن را کنار بگذاریم.

نوع مواجه شدن با مشکلات

رسیدن به ثروت قطعا کار ساده‌ای نخواهد بود و مشکلاتی بر سر راه خواهد داشت. مردم عادی نیز اکثرا علاقه‌ای به طی کردن مسیر سخت ندارند و می‌خواهند ساده‌ترین مسیر را برای داشتن ثروتی بی‌پایان طی کنند. آدم‌هایی که چنین باوری را دارند کمترین ریسک را در زندگی خود خواهند داشت و از خطراتی که ممکن است از ریسک کردن پیش بیاید فراری خواهند بود. تی هارو اکر در کتاب اسرار ذهن میلیونر نوشته است:

یکی از بزرگترین تفاوت‌ها بین افراد ثروتمند و فقیر این است که ثروتمندان آدم‌هایی هستند که از مشکلات خودشان بزرگترند، حال آنکه افراد ناموفق و فقیر از مشکلات خود کوچکتر می‌باشند.

استفاده نکردن از فرصت‌ها

دو بحث درباره این موضوع وجود دارد. اولین موضوع استفاده نکردن از شانس‌هایی است که در زندگی ممکن است برای افراد به‌وجود بیاید و دومین موضوع که اصلی‌ترین بخش می‌باشد این است که هیچ فرصتی برای خودمان نسازیم. به این معنا که انتخاب‌هایی که انجام می‌دهیم بر مبنای ترس باشد و ایرادهایی بر آن بگذاریم. فرصت‌های رسیدن به ثروت محدود هستند و همیشه برای ما پیش نمی‌آید.

محدود اندیشیدن

افرادی که ذهن محدودی دارند رسیدن به ثروت برای آن‌ها رویا می‌باشد. اصلی که در تعریف ثروت وجود دارد این است که رسیدن به آن را چگونه تعریف کنیم. افرادی ذهنیت محدودی نسبت به پولدار شدن دارند اینگونه تصور می‌کنند که هیچوقت به پول نخواهند رسید و این فقط برای افرادی است که از قبل دارایی زیادی داشته‌اند. در یک بازی برابر، تیمی برنده می‌شود که ذهنیت پیروزی در مربی و بازیکنان آن تیم نهادینه شده باشد.

آرزوی ثروتمند شدن

اگر از اقوام یا دوستان خود این سوال را بپرسید که با چقدر پول ثروتمند می‌شوی جواب مشخصی به شما نمی‌دهند و برای پاسخ به این سوال فکر می‌کنند. در واقع هیچوقت به ثروتمند شدن فکر نکرده‌اند و فقط آرزوی رسیدن به ثروت را داشته‌اند. ممکن است علت نداستن پاسخ این سوال نیز علت‌های زیادی مثل باورهای غلط درباره ثروت داشته باشد. نداشتن باورهای درست درباره ثروت نه تنها شما را به آن نزدیک‌تر نمی‌کند بلکه چندین قدم شما را به عقب خواهد انداخت.

رفتارهای ثروتمند کننده
شخصیت و رفتارهایی که صرفا آرزوی پولدار شدن را دارند هرگز به این امر نخواهد رسید

خرج کردن پول

جدا از مبالغی که افراد معمولی برای هزینه‌های روزانه و مایحتاج زندگی خود کنار می‌گذارند در اکثر مواقع نمی‌دانند پول‌شان را برای چه مواردی خرج کنند و این باور را دارند که مقدار پولی را که در دست دارند را می‌توانند به مانند افراد ثروتمند خرج کنند. اما یکی از بزرگترین تفاوت‌های این دو دسته در نوع خرج کردن می‌باشد. افراد ثروتمند می‌دانند کجا و در چه زمانی پول خود را خرج کنند.

برنامه‌ای برای آینده

تصور کنید که در یک شرکت مشغول به کار هستید و همکارتان نیز کاری به مانند شما انجام می‌دهد. در اوقات فراغت شما همه‌ی زمانی که دارید تفریح می‌کنید و همکارتان بخشی از زمان خود را صرف یادگیری مهارت‌های جدید می‌کند. به نظرتان چه کسی در آینده کاری موفق‌تر خواهد شد؟ شما یا همکارتان که زمانی برای ارتقاطی سطح دانش فنی خود گذاشته است. در واقع ثابت نگه داشتن اطلاعات زمانی که نیاز به افزایش آن است هیچ اقدام مثبتی برای رسیدن به ثروت و موفقیت نیست.

رفتارها و باورهای ما عامل مهمی هستند که نشان می‌دهند می‌توان از راهی که فقط باید تلاش کرد به ثروت رسید یا خیر. هدف از بیان این مطالب نکاتی بود که توان فردی خودمان را در جهت رسیدن به آن چیزی که می‌خواهیم را افزایش دهیم و صرفا نمی‌توان گفت همه‌ی این رفتارها در تمام افراد یکسان است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *