0
02186035730

ویروس فکری چیست و چگونه می‌توان توسط ان‌ال‌پی آن را از بین برد

ویروس فکری از واژه‌هایی است که احتمالا آن را شنیده باشید. اما ویروس‌های فکری دقیقا چه مواردی هستند را توضیح می‌دهیم و اینکه ان‌ال‌پی می‌تواند آنها را از بین ببرد؟

باورهای محدود کننده از تعمیم‌ها، حذف‌ها و تحریف‌هایی به وجود می‌آیند و رشد می‌کنند که در چارچوب مشکل یا چارچوب شکست یا چارچوب غیر ممکن‌ها قرار دارند. این نقشه‌های ذهنی مردم بنا به سابقه‌ای از زندگی، فرهنگ و جامعه، آموزش‌های حرفه ای و تاریخچه ی شخصی آنها کاملا متفاوت می‌باشد.

تاثیر نقشه‌های ذهنی

یکی از مشکلات اساسی زندگی انسان‌ها این است که چگونه نقشه‌ی ذهنی خود را از جهان با نقشه ی ذهنی که دیگران دارند هماهنگ کنند. مثلا مردم درباره‌ی توانایی بدن خود و دیگران برای بهبود و آنچه در بهبود یافتن باید انجام شود و آنچه انجام می‌شود عقاید مختلفی دارند که این موضوع توسط ان ال پی قابل حل می‌باشد.

مثال:

زنی را تصور کنید که وقتی متوجه می شود سرطان دارد شروع می‌کند به جست‌و جوی روش‌هایی که به لحاظ روانی به بهبود خود بیماری کمک می‌کند. اما در این وضعیت، پزشک به او می‌گوید که تمام این حرف‌های مرتبط با شفای ذهن بدن، مشتی حرف‌های تو خالی است که ممکن است باعث دیوانگی تو شود.

مشخصا این باوری نیست که آن زن از نتیجه‌ی تجربه‌های خودش به آن رسیده بوده باشد و فقط نظر دکتر او می‌باشد. از طرفی دیگر چون آن مرد پزشک است، باور او در انتظار بهبود آن زن نفوذ شگرفی دارد. او بدون آنکه بخواهد مجبور است باور پزشک را در نظام باور خود قرار دهد. آن زن در موقعیتی قرار دارد که یا باید با پزشک موافق باشد و باور محدود کننده‌ و منفی او را بپذیرد یا می‌تواند با نظر او مخالفت کند!

بیشتر بخوانید  از دید ان ال پی (NLP) نقش زبان در تفکر ما چیست؟
ویروس فکری چیست
نوعی از باورهای ما می‌تواند ویروس فکری باشد

ویروس فکری چیست؟

این گونه باورها را مخصوصا زمانی که به عنوان نقشه‌ای درست از جهان بیان شوند، ویروس فکری می‌نامیم. ویروس‌های فکری، گونه‌ی خاصی از باورهای محدود کننده هستند که به شدت با تلاش فرد یا شخص دیگری برای بهبود تداخل ایجاد می کنند.

ویروس های فکری در اصل از ساختار پیرامون خود جدا شده اند که زمینه و هدف باور را تعبیه کرده و رشد آن را تعیین می‌کند. برخلاف باور محدود کننده‌ی معمولی که بایک تجربه، بروز رسانی و تصحیح می‌شود ویروس فکری بر اساس تصورات ناگفته که معمولا باورهای محدود کننده‌ی دیگری هستند، پایه گذاری می‌شوند. پس تفاوت کوچکی بین این دو نیز وجود دارد.

اگر بدن انسان را به مانند کامپیوتر تشبیه کنیم ویروس‌هایی که در کامپیوتر ایجاد می‌شوند باعث ایجاد اخلال در نرم‌افزار و سخت‌افزار کامپیوتر می‌شوند و آن بازده‌ای که باید داشته باشند را از دست می‌دهند. در واقع ویروس‌هایی که فکری هستند نیز باعث اختلال و پریشانی در سیستم بدنی و فکری انسان ایجاد می‌کنند. اگر شخصی تصمیم بگیرد باوری را فعال کند یا بر اساس باوری فعالیت خود را با آن همسو کند به آن باور زندگی می‌بخشد و آن باور، مکمل خود می‌شود.

چگونه آن را درمان کنیم؟

ویروس فکری را نمی‌توان کشت، فقط باید آن را تشخیص داد و خنثی کرد و از بقیه‌ی سیستم دور نگه داشت. برای اینکه آن را درمان کنیم باید نقشه‌ی ذهنی خود را که عامل روشن‌بینی و افزایش انتخاب‌های ما می‌شود را گسترش داد. زمانی که نقشه‌ ذهنی شما درست و کامل باشد می‌توان با غلبه بر ویروس‌هایی که هدفشان تخریب سیستم فکری است مبارزه کرد.

نوشته‌های تازه
دیدگاه کاربران
 • سید ابوالقاسم شمندی 19 سپتامبر 2019

  من مبتلا به بیماری ام اس هستم و با خودم حرف میزنم و از خودم بیزارم من از شما کمکم میخواهم
  البته من متولد1362هستم

  • فرشید پاکذات 23 سپتامبر 2019

   سلام دوست عزیز
   وقت بخیر کارشناس استاد پاکذات هستم.
   دوست خوبم استاد مدرس موفقیت و nlp هستند، متاسفانه مشاوره ندارندولی دوستانی بودند که مشکلات و بیماری مثل سرطان و ام اس داشتند که با استفاده از آموزش ها و انجام دادن تکنیک ها و تمرین ها بر بیماریشان غلبه کردند و تو هر برهه ای از زمان امید و انگیزه خود را از دست ندادند پیشنهاد می کنیم آموزشهای سایت و پیج استاد در اینستاگرام رو ببینید مطمعنا خیلی تاثیرگذاره. برای دریافت اطلاعات بیشتر هم می تونید با شماره ۰۹۳۹۴۷۷۱۹۹۹ تماس بگیرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *