0
02143000313

سینرژی چیست و چه تاثیری بر تحقق اهداف ما دارد

سینرژی یا نام دیگر آن یعنی هم‌افزایی را ما هر روز و هر ساعت ممکن است تماشا کنیم. تعریفی که می‌توان از آن داشت یک تعریف کلی است و وقتی وارد جزئیات آن می‌شویم متوجه قدرت آن خواهیم شد.

کلمه‌ی سینرژی از دو بخش شکل گرفته است. اول کلمه‌ی “syn”که پيشوندي است به معناي “با هم” و”Ergy” به معناي “کار و فعاليت” مي‌باشد . پس با این حساب می‌توان نتیجه گرفت کلمه “synergy” به معناي work/function together يا ” تلاش گروهي” مي‌باشد. برای مثال چند قطعه‌ی کامپیوتر دارید و مسلما زمانی بازده مناسب‌تری از این قطعات خواهید گرفت که آنها را کنار یکدیگر اسمبل کنید و کامپیوتر را راه‌اندازی کنید. زمانی که این کامپیوتر را راه‌اندازی می‌کنید می‌تواند استفاده‌های بهتری از آن ببرید تا زمانی که چند قطعه کنار یکدیگر دارید. سینرژی یا هم‌افزایی را می‌توان با این مثال توضیح داد.

سینرژی چیست

زمانی که فکر و ذهن ما فقط به یک موضوع متمرکز باشد و موضوعات بی‌ربط را از ذهن خود خارج کرده باشیم، خیلی زودتر نتیجه‌ی مورد نظرمان را خواهیم گرفت. مقایسه کنید با زمانی که فکر ما نامنظم باشد یا اصطلاحا پخش شده بین چند تا موضوع باشد. مسلما در روش اول نتیجه‌ی بهتری از تمرکز خود بر موضوع خواهید گرفت.

حالا تصور کنید چندین فکر به یک موضوع تمرکز کنند. به نظرتان چه اتفاقی رخ می‌دهد؟ تحقیقات نشان داده است اگر چندین فکر به یک موضوع تمرکز کنند یک هم‌افزایی ایجاد می‌شود که نتیجه‌ی این هم‌افزایی بیشتر از آن چیزی است که یک فکر بر آن تمرکز می‌کند.

هم‌افزایی چیست
هم‌‌افزایی را می‌توان تا حدودی به کار تیمی تشبیه کرد

هم‌افزایی مثبت و منفی

حال تصور کنید این هم‌افزایی منفی یا مثبت باشد. چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ حتما دیده‌اید زمانی که وارد جمعی می‌شوید و سیستم فکری آنها مثبت است حس آنها نیز به شما انتقال داده می‌شود. در واقع هم‌افزایی از سیستم فکری افراد ساخته می‌شود. اما اکثرا سعی می‌کنند نیت مثبت خود را در این راه بگذارند تا افکار منفی.

عده‌ای از کارشناسان اعتقاد دارند هم‌افزایی فقط در حوزه کسب‌‌وکار کاربرد دارد. اما این موضوع اثبات شده است که زمانی چندین تفکر جمعی به سمت هدف‌های دیگر جز مسائل کاری باشد نتیجه‌بخش خواهد بود. به همین منظور صفحه‌ای را در اینستاگرام راه‌اندازی کرده‌ایم که هم‌افزایی هزاران کاربر با هم برای تحقق رویای دیگران فراهم باشد. برای دنبال کردن مطالب سینرژی به صفحه اینستاگرام سینرژی مراجعه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
دیدگاه کاربران
  • م 20 ژوئن 2021

    سلام وقت شما بخیر و شادی.
    دوستان چه کارهایی میشه انجام داد که سینریژه پاک بشه.

    مثلا یکیش پاکسازی با تکنیک هو او پو نو پو نو هست.
    ممنون میشم نظراتتونو به اشتراک بزارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!