0
02143000313

ثروت چیست؟ اولین قدم برای رسیدن به ثروت را بیاموزید

افراد زیادی هستند که در آرزوی رسیدن به ثروت کلان هستند. اما فقط آرزوی آن را دارند، و عملا کار خاصی برای ثروتمند‌ شدنشان نمی‌کنند. شما دوست عزیزی که در حال خواندن این مقاله هستید، قطعا تمایل شما در مورد ثروتمند شدن چیزی فراتر از یک آرزوی خشک و خالی است. چون در جستوجوی راهکار و آگاهی هستید.

ما در این مقاله به شما کمک می‌کنیم با اولین قدم ثروتمند شدن آشنا شوید. اولین قدم برای ثروتمند شدن، آشنایی و آگاهی با معنی واقعی ثروت است.

لطفا قبل از خواندن ادامه مقاله، در یک یا دو جمله ثروت را تعریف کنید. تعریف شما از ثروت چیست؟ ثروتمند بودن را در چه می‌دانید؟ این کار را هم می‌توانید به صورت ذهنی انجام دهید هم به صورت مکتوب.

تعریفی که شما از ثروت دارید و تصویری که از آن در ذهن شما شکل گرفته تاثیر مستقیمی در ثروتمند شدن شما دارد. اگر چه چیزهایی داشته باشید خود را ثروتمند می‌دانید؟ چقدر پول شما را ثروتمند می‌کند؟ 100 میلیارد؟ 100 میلیون؟ دلار یا تومان؟ خانه؟ ماشین؟ موقعیت اجتماعی، سبک خاص زندگی؟ دقیقا چه چیزی شما رو تبدیل به یک انسان ثروتمند می‌کند؟

معنای ثروت چیست؟

معنای ثروت چیست؟

معنای ثروتمند شدن برای هر کدام از ما متفاوت است. در کل اگر تعریف شما از ثروتمند شدن چیزی بجز پولدار شدن است، شاید هیچوقت به معنای واقعی پولدار نشوید. زیرا پولدار شدن و ثروتمند شدن دو مقوله متفاوت هستند. اگر تعریف شما از ثروتمند بودن داشتن حال خوب  و نداشتن نوسان‌های زیاد در زندگی است، باید به دنبال تعادل در زندگی باشید. یعنی به بعد‌های مختلف زندگی‌تان بپردازید تا بتوانید به احساسی خوب و ماندگار برسید. یعنی زندگی‌تان را از لحاظ مالی، خانوادگی، ارتباطات، معنویت، مسائل جسمی، تفریح و…به یک حالت متعادل برسانید.

بیشتر بخوانید  چگونه می‌توان استرس شغلی را تا حد ممکن کاهش داد

می‌خواهید پولدار شوید و ثروت را در پولدار شدن می‌دانید؟ بنابراین بهتر است برای پاسخ به این سوال که چه زمانی واقعا پولدار می‌شوید، به دنبال متخصص پول و ثروت بروید. ما این کار را برای شما انجام داده‌ایم. البته شاید برای شما این تعریف در نگاه اول عجیب به نظر برسد، اما معانی زیادی در پی این کلمات نهفته است. لطفا با دقت بیشتری آن را مطالعه کنید! شاید بهتر است آن را چند بار بخوانید.

نظر رابرت کیوساکی درباره ثروتمند شدن

نظر رابرت کیوساکی درباره ثروتمند شدن

آقای رابرت کیوساکی که سال‌های زیادی در مورد پولدار شدن تحقیق کرده‌اند و نویسنده چند کتاب معتبر در این زمینه هستند اظهار می‌کنند، تعریف ثروت رابطه مستقیمی دارد با جواب دادن شما به این سوال!!!

اگر شما کار نکنید تا کی می‌توانید ادامه دهید؟ یک روز؟ یک سال؟ یک نسل؟ اگر شما فردی هستید که ثروت شما را حقوق شما مشخص می‌کند، با کار نکردن ثروت‌تان را از دست می‌دهید. اگر شما فردی هستید که به اجبار و نه از سر عشق و علاقه به کاری مشغول هستید، احتمال اینکه این شغل شما را به ثروت برساند بسیار اندک است. زیرا نمی‌توانید مدت زیادی را به این شغل اختصاص دهید.

پولدار شدن نیاز به فرا گرفتن قوانین خاصی دارد، در سلسله مقالاتی شما را با تمام قوانین ثروت ، هوش مالی و فوت‌های کوزه‌گری خاص ثروتمند شدن آشنا می‌کنیم.

فرشید پاکذات

4/5 - (1 امتیاز)
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.