0
02186035730

عادت‌هایی که نشان می‌دهد هرگز ثروتمند نخواهید شد (بخش دوم)

در بخش اول مقاله ۵ عادت یا رفتاری که مانع رسیدن ما به ثروت بود را توضیح دادیم. در این مقاله می‌پردازیم به ۵ عادت دیگر که شاید این رفتار و عادت‌ها در شما وجود داشته باشد.

مطالعه کنید: عادت‌هایی که نشان می‌دهد هرگز ثروتمند نخواهید شد(بخش اول)

عمل‌گرا نبودن

یکی از بزرگترین تفاوت بین افراد موفق با دیگران عمل‌گرا بودن آن‌ها می‌باشد. احتمالا ایده‌های خوبی در ذهن شما ایجاد شده که هیچ‌وقت آن‌ها را عملی نکرده‌اید یا اصلا تلاشی برای اجرای ایده نداشته‌اید. افراد موفق ایده‌ها را تبدیل به پروژه‌های بزرگ می‌کنند. ممکن است شکست نیز بخورند اما نکته‌ای که مهم به‌نظر می‌رسد عمل‌گرا بودن در کار می‌باشد. اگر بخواهیم به‌صورت خلاصه بگوییم افراد موفق کارهایی می‌کنند که دیگران انجام یا موفق به انجام‌اش نشده‌اند.

نداشتن نظم شخصی

توصیه می‌شود داستان زندگی افراد موفق را مطالعه کنید. بی‌شک چیزی که در داستان زندگی همه‌ی این افراد وجود دارد داشتن نظم شخصی در زندگی می‌باشد. شما در زندگی چقدر نظم شخصی دارید و با برنامه‌ریزی درست کارهای روزمره را انجام می‌دهید؟ شخصی که می‌بایست نظم شخصی داشته باشد باید بدون توجه به محیط اطراف کاری که می‌خواهند را سر وقت انجام دهند. آرتور شوپنهاور فیلسوف بزرگ آلمانی درباره نظم گفته است:

کتابخانه می تواند بسیار بزرگ و در همان حال در هم ریخته و نامرتب باشد و در این صورت نسبت به کتابخانه ای کوچک و منظم کاربرد و بازده کمتری خواهد داشت.

نداشتن نظم شخصی
نداشتن نظم شخصی در واقع مانعی است برای درست انجام دادن کارهایی که شما را به ثروت می‌رساند

اگر به دنبال یادگیری یک زبان جدید هستید چرا یک برنامه‌ی منظم برای آموزش نمی‌گذارید یا اگر گذاشته‌اید چرا کامل آن‌را دنبال نمی‌کنید. این موضوع ارتباط نزدیکی با عمل‌گرا نبودن در افراد دارد.

بیشتر بخوانید  کار‌آفرینان موفق چه ویژگی‌هایی دارند؟ با این موارد آشنا شوید

نداشتن صداقت

همه‌ی ما می‌دانیم نبود صداقت چه لطمه‌هایی به زندگی ما یا حتی آینده ما می‌تواند وارد کند. فرض کنید دو مرحله‌ی قبلی که گفتیم یعنی نظم شخصی و عمل‌گرا بودن را در خودتان پدید آوردید اما اگر این دو به همراه صداقت در کار شما نباشد عملا بی‌فایده است. صداقت مهم‌ترین چیزی است که برای داشتن روابط خوب با دیگران باید داشته باشید، صداقت تنها در زندگی زناشویی و ازدواج موفق کاربرد ندارد بلکه برای داشتن یک شریک کاری خوب یا برای مورد احترام واقع شدن توسط اطرافیان نیاز است.

یادنگرفتن مهارت‌های جدید

مهارت جدید
در حالی که تکنولوژی در حال پیشرفت می‌باشد طبیعی است که به دنبال مهارت‌های جدید در حوزه کاری خود باشیم

تکنولوژی و جهان با سرعت در حال پیشرفت هستند و اگر خودمان را با آن‌ها هم‌سو نکنیم از علم روز به‌نوعی جا مانده‌ایم. شما نمی‌توانید به علمی که چند سال قبل یا حتی چند ماه قبل آموخته‌اید اکتفا کنید و همان را برای رسیدن به ثروت کافی بدانید. در حالی که رقبای شما در حال استفاده از بهترین سرویس‌های تکنولوژی و علم جدید هستند. شروع کنید به یادگیری چیزی که حتما در مسیر موفقیت به آن نیاز دارید یا علم خود را ارتقا دهید. هیچ‌وقت به آن دانشی که دارید قانع نباشید و سعی در ارتقا آن داشته باشید.

لیست کارهای روزانه

یکی از نکاتی که ما را به سمت نظم شخصی خواهد برد نوشتن لیست وظایف روزانه می‌باشد. در واقع این لیست که توسط خودتان نوشته می‌شود به زندگی و کارهایی که قرار است در طول روز انجام دهید نظم می‌دهد. حال اینکه به این کارها چطور عمل می‌کنید بستگی به عمل‌گرا بودن شما در انجام کارهایی که به خودتان محول کردید می‌باشد. این برنامه باید قبل از خواب تنظیم شود. دقت کنید کارهایی که بسیار مهم هستند را علامت‌گذاری کنید تا به‌صورت ویژه حتما آن‌را انجام دهید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *