0
02186035730

عادت‌هایی که نشان می‌دهد هرگز ثروتمند نخواهید شد (بخش اول)

عادت‌هایی در ما نهادینه شده‌است که نشان می‌دهد ثروتمند نخواهیم شد. شاید بگویید من بهترین برنامه‌ریزی را برای کسب ثروت انجام داده‌ام اما ثروتمند نشده‌ام. نکات یا نشانه‌هایی که مانع رسیدن به ثروت یا در مسیر رسیدن به آن برای ما مشکل ایجاد می‌کنند عوامل زیادی هستند که برای برطرف کردن این مشکلات ابتدا نیاز است که این عادت‌ها را شناسایی و برطرف کنیم.

ریسک نکردن

اگر می‌خواهید ثروتمند شوید و ویژگی ذهن ثروتمند را در خود داشته باشید باید ریسک کنید. این جمله را همیشه در ذهن خود پردازش کنید که اگر می‌خواهید زندگی بهتری داشته باشید باید ریسک کنید. ریسک کردن به معنای از چاله به چاه افتادن نیست. بلکه هدف‌گذاری درست و پذیرفتن خطرات مسیر رسیدن به هدف است.

برایان تریسی کیست
اگر برای هدفی که در نهایت شما را به پول می‌رساند ریسک نکنید هرگز ثروتمند نخواهید شد

برایان تریسی درباره ریسک کردن می‌گوید:

سود کردن بدون ریسک، تجربه کردن بدون خطر و پاداش گرفتن بدون تلاش مانند این است که بدون اینکه متولد شوید انتظار زندگی کردن داشته باشید.

دقت داشته باشید افرادی که به ثروت رسیده‌اند ریسک‌پذیر بوده‌اند اگر چه در مسیری که داشته‌اند با شکست نیز مواجه شده‌اند. سعی کنید از خط قرمزی که برای خود کشیده‌اید خارج شوید و ریسک‌پذیر باشید.

پس‌انداز نکردن مبلغ ماهیانه

یکی از بهترین راه‌های به ثروت رسیدن پس‌انداز کردن است. اکثر افراد ثروتمند حدود ۳۰ درصد درآمد خالص خود را پس‌انداز می‌کنند. میزان ثروت شما درآمد ماهیانه یا حقوق شما نیست بلکه میزان پس‌اندازی است که دارید. پس‌انداز کردن به معنی آن نیست که درآمد بسیار بالایی داشته باشید یا اینکه متاهل هستید یا مجرد. با کمی برنامه ریزی می‌توانید مقداری از پول خود را پس‌انداز کنید تا بعدها تاثیرگذاری این کار را مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید  چطور با افزایش ارزش خود به ثروتمند شدن نزدیک‌تر شویم؟

هرگز ثروتمند نخواهید شد

من هیچ‌وقت ثروتمند نمی‌شوم! جمله‌ای که اکثر افراد پس از عبور از سن خاصی یا انجام نشدن کاری به خود و نزدیکان می‌گویند. این افراد تصور می‌کنند ثروتمند شدن فقط برای کسانی است که خوش‌شانس هستند یا از سن پایین‌تر ثروتی به آن‌ها تعلق گرفته است. اما باید واقعیت را پذیرفت که همه‌ی آدم‌ها برای ثروتمند شدن شرایط برابری دارند.

دخل کم و خرج زیاد

دخل‌و خرج
میزان خرجی که دارید باید مناسب با درآمد شما باشد و نه بیشتر

حتما از اطرافیان خود شنیده‌اید که می‌گویند دخل و خرج با هم سازگاری ندارد.این حالت زمانی پیش می‌آید که بیش از توامندنی‌های مالی خود خرج می‌کنید یا هیچ برنامه‌ای برای خرج پول به طرز درست نداشته‌اید. مثلا بدون در نظر گرفتن دیگر خرج‌ها به یک رستوران شیک و گران‌قیمت می‌روید.

پس‌انداز بعد از خرج کردن

در بالا اشاره کردیم که مقداری از میزان درآمد خود را صرف پس‌انداز کنید. اما اینکه چه زمانی به فکر پس‌انداز باشیم نیز مهم است. عده‌ای بعد از اینکه تمام خرج و هزینه‌های دیگر خود را پرداخت کرده‌اند به فکر پس‌انداز می‌افتند. قبل از اینکه پولی به حساب شما بیاید سعی کنید ابتدا میزان هزینه‌هایی که در ماه جاری دارید را برنامه‌ریزی کنید و برطبق آن پس‌انداز کنید.

مطالعه کنید: بخش دوم عادت‌هایی که نشان می‌دهد هرگز ثروتمند نخواهید شد

نوشته‌های تازه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *