0
02143000313

تقسیم ثروت در جهان؛ عادلانه تقسیم شده است یا خیر؟

تقسیم ثروت در جهان، جهانی که روزانه میلیاردها دلار روزانه در آن جابجا می‌شود. این ثروت بزرگ بین مردم به طرز عادلانه‌ای تقسیم شده است؟ سوالی که بسیار می‌تواند پاسخ دادن به آن حائز اهمیت باشد. اگر این ثروت عادلانه تقسیم نشده بنابراین پس به جیب چه کسانی می‌رود.

به گزارش وب‌سایت گاردین مجموع دارایی ۲۶ فرد به اندازه‌ی ۳.۶ میلیارد نفر از مردم جهان می‌باشد. سال ۲۰۱۸ طبق آمار منتشر شده ثروتمندان هر روز به پول‌شان اضافه میشد و فقرا فقیرتر از دیروز می‌شدند. همه‌ی این آمار گواه بر این موضوع هستند که ثروت جهان به‌طور عادلانه تقسیم نشده است و افراد ثروتمند مبلغی بیش از آنچه که تصور می‌شود را در اختیار دارند.

مفهوم توزیع ثروت

توزیع ثروت به این مفهوم است که میزان درآمد یک کشور به‌‌طور عادلانه بین مردم تقسیم شود. الگوهای توزیع هر ساله طبق منطق و آمارهای مشخص ارائه می‌شود. توزیع عادلانه این منطق را دارد که پول‌های ناشی از تولید، توزیع تولید‌ها و سود حاصل از آن به‌طور تساوی بین مردم تقسیم شود. اما آمارهای موجود چنین چیزی را بیان نمی‌کند. در مثال زیر تقسیم ثروت در کشور بزرگ آمریکا را مشاهده می‌کنید که نشان می‌دهد افراد ثروتمند بیش از ۵۰ درصد ثروت این کشور را در اختیار دارند.

تقسیم ثروت در آمریکا
توزیع ثروت در کشور آمریکا با جمعیتی بیش از ۳۰۰ میلیون نفر

افزایش فقر

با توجه به رشد و افزایش درآمد پول‌های افراد ثروتمند طبیعی است با این منطق از توزیع ثروت فقر نیز افزایش یابد. تنها ۲۴ درصد از جمعیت فقیر در کشور هند زندگی می‌کنند که دومین کشور بزرگ جهان از لحاظ جمعیتی می‌باشد. در سال ۲۰۱۷ چیزی بالغ بر ۱۶.۵ تریلیون دلار ثروت ایجاد شده است که نیمی از آن به ثروتمندان آمریکایی تعلق گرفته است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *