0
02186035730

مهم‌ترین تفریح‌های ثروتمندان دنیا چیست؟ | چطور با پول شادی بخریم؟

وقتی صحبت از تفریح‌های ثروتمندان به میان می‌آید، اکثر افراد به خرید کالاهای گران‌بها یا تفریحاتی فکر می‌کنند که به قول معروف برای از ما بهتران است. به طور کل منظور از تفریح هر کاری‌ست که احساسی خوب در ما ایجاد کند. بنابراین خواندن یک کتاب، پیاده‌روی، کمک به دیگران یا خرید کردن، هر کدام می‌تواند یک تفریح به حساب آید.

در این نوشته متداول‌ترین تفریح‌های ثروتمندان را بررسی کرده و دلیل اینکه ثروتمندان بیش از هر تفریح دیگری، خود را به این کارها مشغول می‌کنند را توضیح می‌دهیم. سپس اثر انجام این کار در زندگی را بیان می‌کنیم. شاید خواندن این مقاله تصور شما درباره پول، ثروت و ثروتمندان را تغییر دهد!

مهم‌ترین تفریح‌های ثروتمندان چیست؟

بر اساس آخرین گزارش موسسه تحقیقاتی Wealth-X که در ماه دوم سال ۲۰۱۸ میلادی درباره تفریحات ثروتمندان منتشر شد، این ۵ مورد در صدر لیست تفریحات افراد ثروتمند قرار داشت:

  • کسب و کار
  • فعالیت‌های بشر دوستانه
  • ورزش
  • سرمایه‌گذاری و امور مالی
  • آموزش

شاید اگر از خیلی‌ها می‌پرسیدیم نظرتان درباره مهم‌ترین تفریح‌های ثروتمندان چیست، هیچ کدام حتی به یکی از این گزینه‌ها اشاره نمی‌کردند. در ادامه توضیح می‌دهیم که چرا این موارد جزو پرطرفدارترین گزینه‌های ثروتمندان برای تفریح هستند.

چرا کسب و کار مهم‌ترین تفریح ثروتمندان است؟

چرا کسب و کار مهم‌ترین تفریح ثروتمندان است؟
وقتی برای بدست آوردن لذتی کار می‌کنیم، از کار کردن خود لذت می‌بریم

افرادی که در باورهای محدود کننده نسبت به ثروت گرفتار شده‌اند، احتمال در جواب به این سوال می‌گویند: «کارِ ثروتمندان بالا کشیدن پول فقرا است. بنابراین کار کردن برای آن‌ها شبیه تفریح است». اما این جواب درست نیست.

یکی از ویژگی‌های اکثر افرادی که نتوانسته‌اند به ثروت برسند و در فقر زندگی کرده یا یک زندگی معمولی دارند، این است که از کار کردن فراری هستند. این افراد عاشق تعطیلات هستند. آن هم تعطیلاتی که وسط روزهای کاری است و باعث می‌شود در روند کار کردن آن‌ها وقفه ایجاد شود.

افراد فقیر، آروز دارند به طریقی باقی عمر خود را مجبور به کار کردن نباشند. شاید خوابیدن برای این افراد بزرگترین تفریح باشد. البته قطعا یکی از تفریحاتی که آرزویش را دارند، پول خرج کردن بدون محدودیت است. اما همانطور که می‌بینیم، پول خرج کردن و خرید کردن مهمترین تفریح ثروتمندان نیست.

بیشتر بخوانید  پرسپولیس تراکتورسازی تبریز: فوتبال یا دعوای قومیتی؟

این تفاوت نگاه بین ثروتمندان و فقرا به دلیل نگاه آن‌ها به پول و روش کسب درآمد است. فقرا با تلاش و تحمل سختی بسیار پول بدست می‌آوردند و از پول برای تامین نیازهای خود استفاده می‌کنند. یعنی تامین نیازها برای فقرا وابسته به بدست آوردن پول است و بدست آوردن پول، وابسته به تحمل سختی.

طبیعی‌ست که این روند باعث شود فقرا نگاه منفی نسبت به پول داشته باشند. چرا که برای بدست آوردن آن باید سختی بکشند و بدون آن نمی‌توانند نیازهای خود را تامین کنند.

اما این روند برای ثروتمندان متفاوت است. آن‌ها به جای اینکه با تحمل سختی پول بدست بیاورند، بازی با پول را بلدند و با استفاده درست از پول، درآمد خود را تامین می‌کنند. بنابراین ثروتمندان می‌توانند از کار کردن لذت ببرند، اما فقرا لذتی در کار کردن نمی‌بینند.

چرا فعالیت‌های بشر دوستانه جزو تفریح‌های ثروتمندان است؟

چرا فعالیت‌های بشر دوستانه جزو تفریح‌های ثروتمندان است؟
فعالیت‌های بشر دوستانه احساس مثبتی درون انسان ایجاد می‌کند

شاید برای بیش‌تر مردم دور از ذهن باشد که فعالیت‌های بشر دوستانه، یکی از تفریح‌های ثروتمندان است. همانطور که در ابتدای این مقاله گفتیم، هر کاری که احساس خوبی در ما بوجود بیاورد، می‌تواند یک تفریح به حساب آید. همانطور که کتاب خواندن می‌تواند احساس خوبی در ما ایجاد کند، فعالیت‌های بشر دوستانه هم این احساس خوب را ایجاد می‌کند.

در سال ۲۰۱۳، تحقیقاتی در مدرسه کسب و کار هاروارد انجام شد. موضوع این تحقیقات این بود که چطور می‌توان با پول، به شادی رسید. نتیجه‌ی این تحقیقات نشان می‌دهد، خرج کردن پول برای دیگران، بیش‌تر از اینکه پول را برای خود خرج کنیم باعث شادی ما می‌شود.

به همین خاطر هست که ثروتمندان زیادی بخش عمده‌ای از ثروت خود را در کارهای خیریه هزینه می‌کنند. به طوری که بیل گیتس بزرگ‌ترین بنیاد خیریه‌ی دنیا را بوجود آورده و وارن بافت با پیوستن به این حرکت خیرخواهانه، ثروتمندان را به مشارکت در این کار دعوت می‌کند.

علاوه براین ثروتمندان از تاثیر قانون کارما در زندگی آگاه هستند و به آن اعتقاد دارند. به همین خاطر اطمینان دارند هر حرکت مثبتی که در زندگی انجام دهند، تاثیر آن را در زندگی خود مشاهده خواهند کرد.

بیشتر بخوانید  راز موفقیت آرنولد:از شکست تا پیروزی

ورزش و توجه به سلامتی

ورزش و توجه به سلامتی
ثروتمندان به سلامتی خود اهمیت می‌دهند

ورزش سومین گزینه‌ی محبوب در لیست تفریح‌های ثروتمندان است. در واقع ورزش کردن یکی از کارهایی هست که در برنامه روزانه ثروتمندان قرار دارد. ثروتمندان کارهایی که باعث رسیدن آن‌ها به موفقیت می‌شود را تکرار می‌کنند و این تکرار باعث می‌شود این کارها تبدیل به عادت‌هایی شود که ما آن‌ها را با عنوان عادت افراد ثروتمند می‌شناسیم.

البته نکته‌ی دیگری درباره ورزش کردن ثروتمندان هست. خیلی از ثروتمندان به ورزش‌هایی مثل گلف علاقه دارند. چرا که اینگونه ورزش‌ها فرصت تعامل با ثروتمندان و افرادی که می‌توانند به پیشرفت آن‌ها کمک کنند را فراهم می‌آورد.

سرمایه گذاری و امور مالی، تفریحی برای ثروتمندان

انسان‌ها از انجام هر کاری که باعث پیشرفت آن‌ها شود لذت می‌برند. اگر این کار باعث افزایش یا حفظ ثروت شود، قطعا تفریح لذت بخشی‌تری به حساب می‌آید.

یکی از کارهایی که ثروتمندان برای حفظ و افزایش ثروت خود انجام می‌دهند، سرمایه‌گذاری است. به طوری که وارن بافت ثروت خود را با سرمایه‌گذاری در بورس بدست آورده است. هر کسی اگر مهارت‌های لازم در امور مالی را بدست آورد و بتواند سرمایه‌گذاری کند، از آن لذت می‌برد.

آموزش و یادگیری یکی از تفریح‌های ثروتمندان

آموزش و یادگیری یکی از تفریح‌های ثروتمندان
اهمیت یادگیری نزد ثروتمندان شناخته شده است

s

شاید تعجب کنید که آموزش هم جزو تفریح‌های ثروتمندان است. همانطور که اشاره کردیم، هر کاری که باعث پیشرفت انسان شود، احساس مثبت و انگیزه در او ایجاد می‌کند. ثروتمندان به خوبی از اهمیت آموزش و یادگیری در پیشرفت و کسب ثروت آگاهی دارند.

هر چند بسیاری از ثروتمندان دنیا یا وارد دانشگاه نشده‌اند یا دانشگاه را نیمه کاره رها کرده‌اند، اما این به معنای این نیست که آموزش و یادگیری برای ثروتمند شدن اهمیتی ندارد. خیلی‌ها تصور می‌کنند باید با درس خواندن ثروتمند شوند. اما درس خواندن فقط آگاهی در خصوص بخشی از مهارت‌های لازم را به ما می‌دهد.

بیش‌ترین چیزی که برای ثروتمند شدن نیاز داریم، مهارت‌هایی هستند که با کار کردن، مطالعه و تلاش بدست می‌آوریم. به همین دلیل، آموزش و یادگیری یکی از تفریح‌های ثروتمندان به حساب می‌آید.

شاید پیش از خواندن این مطلب، تصور شما درباره تفریح‌های ثروتمندان متفاوت بود. اما با کمی توجه به این نوشته، هم می‌توانید باورهای خود نسبت به پول، ثروت و ثروتمندان را اصلاح کنید و هم به مسیر درست برای رسیدن به ثروت و موفقیت نزدیک شوید.

گروه آموزشی پژوهشی فرشید پاکذات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *