0
02186035730

دانلود فیلم انگیزشی The Shawshank Redemption

فیلم The Shawshank Redemption (رستگاری در شاوشنک) یکی از فیلم‌های انگیزشی است که می‌توان بارها آن را دید و از آن لذت برد. لذت بردن از داستانی نه چندان پیچیده اما در عین سادگی به زیباترین شکل ممکن ساخته شده است.

این فیلم داستان فردی بانکدار به نام اندی دوفرین با بازی تیم رابینز را بیان می‌کند که به جرم قتل همسر و عشق پنهانی خود به حبس ابد در زندان شاوشنگ محکوم می‌شود. شخصیت اول این فیلم هرگز چنین جرمی را نمی‌پذیرد و معتقد است چنین خطایی را مرتکب نشده است. اما ظاهرا اندی باید تمام عمر خود را در پشت میله‌های شاوشنگ سپری کند.

اندی هرگز قبول نمی‌کند که تمام عمر خود را با افرادی مانند قاتل و دزد و.. سپری کند اما محافظت از این زندان به‌گونه‌ای است که کسی حتی نمی‌تواند به فرار از آنجا فکر کند. شخصیت درونگرای این فیلم با فردی به نام الیس بوید ردینگ، ملقب به “رد” آشنا می‌شود و ظاهرا رد تنها کسی است که می‌تواند در زندان به او اطمینان کند. اندی در مدت کمی خدمات گسترده‌ای مانند سوادآموزی و یا ساخت یک کتابخانه را انجام می‌دهد و خیلی سریع می‌تواند خدمات مالی رئیس زندان را بنا بر تجربه‌ای که در بانک داشته است انجام دهد. اما همان‌ظور که گفته شد اندی هرگز نمی‌پذیرد که در پشت میله‌های زندان بماند و در ادامه دست به عمل بزرگی می‌زند که باعث ایجاد امید در زندگی او می‌شود.

دیالوگ‌های برتر فیلم رستگاری در شاوشنگ

  • یادت باشه که امید چیز خوبیه و چیزهای خوب هرگز نمی‌میرند
  • می‌تونی برای زندگی کردن تلاش کنی و یا زندگی نکنی
  • بعضی پرنده‌ها برای قفس آفریده نشده‌اند، پرو بالشون بیش از اندازه نورانیه
بیشتر بخوانید  مهم‌ترین تفریح‌های ثروتمندان دنیا چیست؟ | چطور با پول شادی بخریم؟

جوایز فیلم The Shawshank Redemption

  • برندهٔ جایزه “American Society of Cinematographer” بهترین فیلمبرداری برای راجر دیکنز
  • برندهٔ جایزه “Awards of the Japanese Academy” بهترین فیلم خارجی‌زبان برای دارابونت
  • برندهٔ جایزه قورباغه برنجی از “Camerimage” برای ریچارد فرانسیس بروس

the shawshank redemption

نکته: این فیلم به زبان انگلیسی و فارسی می‌باشد. برای تغییر زبان فیلم، هنگام پخش در موبایل و ویندوز روی لینک زیر کلیک کنید

آموزش تغییر زبان فیلم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *