0
02186035730

۶ کاری که کارآفرینان موفق بعد از بیدار شدن از خواب انجام می‌دهند

وقتی صبح از خواب بیدار می‌شید چیکار می‌کنید؟ نیم ساعت طول می‌کشه تا لود بشید و حتما کلی به زمین و زمان بد و بیراه می‌گید که چرا صبح شده؟ اگه شنبه باشه که دیگه هیچی! اما بررسی‌ها نشون میده کارآفرینان موفق بعد از بیدار شدن از خواب معمولا ۶ کار مشخص رو انجام میدن. بالاخره یه تفاوت‌هایی بین آدم‌های موفق و معمولی هست. این ۶ کار هم از جمله‌ی همین تفاوت‌ها به حساب میاد.

معمولا هر کسی وقتی صبح از خواب بیدار میشه یک سری کارها رو به صورت عادت انجام میده. بعضی‌ها اول موبایلشون رو چک می‌کنن. بعضی‌ها هم همونطور که اشاره کردیم به خاطر اینکه مجبور هستن از رخت‌خواب دل بکنن شاکی هستن. اما تحقیقات نشون داده از هر ۱۰۰ نفر آدم، ۲ نفر موقعی که از خواب بیدار میشن ۶ کاری که در ادامه می‌تونید بخونید رو انجام میدن. این ۲٪ هم کارآفرینان هستند. پس کارهایی که کارآفرینان موفق بعد از بیدار شدن از خواب انجام میدن رو مرور می‌کنیم.

۱- شکرگزاری

شکرگذاری

هر روز صبح وقتی از خواب بیدار شدید قبل از اینکه از رختخواب بیرون بیایید، ۳ مورد از داشته‌های خودتون، چه موارد مادی چه غیر مادی رو به یاد بیارید و برای داشتن‌شون شکرگزاری کنید. شکرگزاری باعث میشه روزتون رو با انرژی مثبت شروع کنید. با این کار هم اتفاقات مثبت رو به سمت خودتون جذب می‌کنید و هم اتفاقات منفی رو از زندگی خودتون دور می کنید.

شکرگزاری واقعا قدرتمند هست. در حدی که با استفاده از نیروی شکرگزاری میشه بیماری‌ها رو درمان کرد. پیشنهاد می‌کنم برای پی بردن به قدرت شکرگزاری این نوشته رو مطالعه کنید: «۶ تمرین عملی برای درمان بیماری با شکرگزاری»

بیشتر بخوانید  ۶۰ ثانیه دنیای اینترنت و آمارهای تکان دهنده [اینفوگرافیک]

۲- مدیتیشن

مدیتیشن
سعی کنید روز خودتون رو با آرامش شروع کنید

روز خودتون رو با نفس عمیق و تمرکز شروع کنید. این کار آرامش درونی و تمرکز شما رو در طول روز بیشتر میکنه. وقتی تمرکز و آرامش درونی‌تون بیشتر بشه، روزتون رو بدون استرس و نگرانی ادامه می‌دید. با ۵ دقیقه تمرکز و تنفس عمیق می‌تونید روزتون رو با آرامش درونی بیشتری سپری کنید.

۳- فکر کردن به کسب و کار

فکر کردن به کسب و کار
بعد از بیدار شدن از خواب به کسب و کارتون فکر کنید تا ایده‌های جدید به ذهن‌تون برسه

هر روز صبح یک ساعت وقت بذارید و به کسب و کارتون فکر کنید. بهتره تو این ۱ ساعت به تهدید‌ها و فرصت‌هایی که برای کسب و کارتون وجود داره فکر کنید. به نقاط قوت و ضعف‌تون در کسب و کاری که دارید فکر کنید. با فکر کردن به این مسائل می‌تونید به ایده‌های خوبی برای پیشرفت در کاری که دارید برسید. این یک ساعت تفکر به کسب و کار، می‌تونه تاثیر زیادی روی تحول و موفقیت در شغل‌تون داشته باشه.

۴- فهرست اولویت‌ها

فهرست اولویت‌ها
قبل از شروع کار فهرست اولویت‌های خودتون رو تهیه کنید

هر روز صبح که از خواب بیدار می‌شید فهرستی از اولویت‌های اون روز رو یادداشت کنید. سعی کنید حداقل ۳ مورد تو این لیست نوشته بشه. برای این کار بهتره اول تمام کارهایی که در طول روز باید انجام بدید رو یادداشت کنید، بعد ۳ مورد از مهم‌ترین‌ها رو به عنوان اولویت اول انتخاب کنید.

این کار با وجود اینکه زمان زیادی نمی‌گیره اما باعث میشه در طول روز گیج نشید و بدونید چه کارهایی رو باید انجام بدید و انجام مهم‌ترین کارها رو جلو بندازید. پس مثل کارآفرینان موفق تهیه‌ی فهرست اولویت‌ها رو فراموش نکنید.

۵- ۴۵ دقیقه ورزش

۴۵ دقیقه ورزش
ورزش صبحگاهی کمک میکنه روزتون پر انرژی باشه

هر روز صبح بعد از بیدار شدن و قبل از اینکه کارهاتون رو شروع کنید، ۴۵ دقیقه ورزش کنید. ۴۵ دقیقه ورزش روزانه علاوه بر اینکه در بلند مدت تاثیر غیر قابل انکاری روی سلامتی شما داره، باعث میشه روزتون رو با انرژی شروع کنید. اگه با انجام دادن کارهای قبل هنوز ذره‌ای کسالت و خستگی در وجودتون باقی مونده، با این ۴۵ دقیقه ورزش روزتون رو کاملا پر انرژی شروع می‌کنید.

بیشتر بخوانید  ارتباط تحصیلات و ثروت: چقدر درس بخوانیم تا پولدار شویم؟

۶- فکر کردن به عزیزان

کارآفرینان موفق معمولا هر روز صبح بعد از بیدار شدن به کسانی که براشون عزیز هستند فکر می‌کنند. گاهی به صدای ضبط شده‌ی پدر، مادر، همسر و فرزندشون گوش می‌کنن. این کار باعث میشه وجود شما از انرژی و شادی خیلی زیادی پر بشه.

۶ مورد بالا کارهایی بودند که کارآفرینان موفق هر روز صبح بعد از بیدار شدن از خواب انجام میدادن. به نظر میرسه انجام این کارها، جدا از اینکه چه کسب و کاری داریم، می‌تونه برای داشتن یک روز عالی و موفق بهمون کمک کنه. البته باید به یک نکته هم توجه کنید. برای اینکه این کارها رو انجام بدید، باید شب زودتر بخوابید تا صبح بتونید برای انجام این کارها با آرامش وقت بذارید. هر چند خیلی‌ها از زود خوابیدن فراری هستند، اما به نظر می‌رسه واقعا ارزش داشتن یک روز خوب و موفق رو داره.

گروه آموزشی پژوهشی فرشید پاکذات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *