0
02143000313

راز موفقیت آرنولد:از شکست تا پیروزی

همه‌ی ما آرنولد شوارتزنگر بدنساز و بازیگر سینما را می‌شناسیم و به نوعی اسطوره‌ی کودکی اکثر ما می‌باشد آرنولد یکی از افرادی است که به سمت هرکاری رفته است موفق بوده و به گفته‌ی خودش از هیچ شکستی نترسیده است.

آرنولد شوارتزنگر در ۳۰ جولای ۱۹۴۷ در اتریش به دنیا آمد. او به‌عنوان بهترین بدن‌ساز جهان به شهرت رسید و پس‌ از آن به ستاره سینما تبدیل شد. او پس از سال‌ها فعالیت در عرصه سینما به دنیای سیاست وارد شد و در سال ۲۰۰۳ به فرماندار کالیفرنیا تبدیل شد. در این مقاله به رازهای موفقیت آرنولد از زبان خودش و اینکه چرا در هیچ کاری ناامید نشده است پرداخته ام.

1- هدف داشته باشید

برای رسیدن به چیزی که می‌خواهید باید هدف داشته باشید، افرادی که هدف ندارند فقط کاری را بدون اینکه بدانند برای چه انجام میدهند و خسته می‌شوند چون ساده‌ترین کارها هم بدون هدف سخت است. اهداف خودتان را تجسم کنید و آن چیزی که می‌خواهید را دنبال کنید آن وقت سخت‌ترین کارها هم برای شما لذت بخش است.

2- از شکست نترسید

برای اینکه پیروز شوید نیاز به شکست دارید، هیچ آدم موفقی بدون شکست به پیروزی نرسیده است آرنولد بارها شکست خورده و به گفته‌ی وی از تنها چیزی که خسته نمی‌شود شکست است زیرا معتقد است نتیجه‌ی نهایی هرشکست پیروزی است.

3- به افراد منفی گوش ندهید

افراد منفی دقیقا روبروی شما ایستاده‌اند تا به هدف نهایی خودتان نرسید صدای این افراد را بدون آنکه برایتان اهمیت داشته باشد را خاموش کنید، افرادی که می‌گویند تو نمی‌توانی بیشتر؛ افرادی هستند که باعث می‌شوند به خودت شک کنی و این کمی ترسناک است. وقتی در اتریش بودم به همه قول قهرمانی جهان را دادم اما آن ها به من می‌گفتند این ورزش برای آمریکایی‌هاست و تو موفق نخواهی شد.

4- یک هدف را دنبال کنید

یکی از رازهای موفقیت دنبال کردن یک هدف خاص است، هیچوقت سعی نکنید برای خودتان پلن B یا همان نقشه‌ی دوم داشته باشید این برای افرادی است که از شکست ترس دارند و فکر می‌کنند بعد از شکست همه چیز را باخته‌اند.

5- از 24 ساعت زندگی استفاده کنید

24 ساعت داشتن زمان برای انجام همه‌ی کارها کافی نیست ؟ اگر زمان را به خوبی مدیریت کنید و یک برنامه برای رسیدن به آنچه که تلاش می‌کنید داشته باشید حتی 1 دقیقه هم هدر نمی‌شود، اگر زمان را هدر بدهیم دچار اشتباه شده‌ایم زیرا زمان كم‌یاب ترین و بنابراین پرارزش ترین دارایی انسان است.


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *