0
02143000313

هدفگذاری به روش ان ال پی

هدفگذاری به روش ان ال پی. شاید در مورد هدفگذاری و روش های مختلف آن مطالب زیادی کرده باشید. ویدیوها و سخنرانی های زیادی را دیده و شنیده اید. آیا به اهداف خود نزدیک شده اید؟ چند درصد از اهداف خود را محقق کرده‌اید؟ فکر می‌کنید آیا روش شما برای تمام هدفهایتان مناسب است.

آیا دنبال روشی منسجم برای رسیدن به اهداف در زمینه‌های متفاوت زندگی هستید. بهتر‌است با هدفگذاری به روش ان ال پی آشنا شوید


بسیار از انسان‌ها با اینکه اهداف خود را تعیین کرده‌اند و خود از اکثریت جامعه جدا کرده‌اند، اما هنوز گره ها و مسائلی را پیش روی خود می‌بینند که نیاز به کسب اطلاعات بیشتر دارد. در واقع داشتن هدف به غیر از اینکه انرژی شما را ذخیره و جهت دار می کند، حسن بزرگ دیگری نیز دارد. در پایان هر دوره سالیانه یا ماهیانه می توانید میزان دستیابی به اهداف را بررسی کنید. و این روند را بهتر ارزیابی کنید.

برای هدفگذاری به روش ان ال پی با این سوال شروع کنید

در متد ان ال پی اولین سوالی که با آن مواجه می شوید، این است که تعریف شما از موفقیت چیست؟ در چه زمانی با چه چیزهایی خود را فرد موفقی می دانید. اکثرا جواب به این سوال را با کلی گویی در مورد روابط، اهداف مالی، جسمی و یا معنوی پاسخ می‌دهند.

اما بعد تامل کافی در مورد این سوال، متوجه می‌شوید جواب به آن بسیار سخت است، زیرا باید به درون خود بروید و خود را کاوش کنید. در ابتدا شاید دیگران را برای خود الگو قرار دهید، اما خیلی زود مردد می‌شوید که شاید چیزی که دیگری را خوشحال کرده برای شما ارضا کننده نباشد. کم کم متوجه می شوید تعریف خوشبختی برای هر انسان منحصر به فرد می باشد.

هدفگذاری به روش ان ال پی


آرامش و هیجان

برای افرادی آرامش بزرگترین خواسته در زندگی است. یعنی کار می کنند تا به آرامش برسند. روابط خود را پایه گذاری می‌کنند و حتی شیوه تفریح شان نیز در راستای همین آرامش است. هر چند آرامش دارای طیف گسترده‌ای بوده، اما به هر حال توجه به آن برای شما آسانتر خواهد بود.


انسان هایی نیز هستند که زندگی را یک بازی بزرگ می‌بینند و همیشه سعی می‌کنند ماجراجویی و هیجان جدیدی برای خود دست و پا کنند. مشخص است که انتخاب های این فرد در زمینه شغلی، روابط و تفریحی با گروه اول بسیار متفاوت می‌شود.متد ان ال پی به شما در تشخیص اینکه چه ارزشی برای شما بالاتر از بقیه ارزش‌ها است کمک زیادی می‌کند. پله اول در انتخاب اهداف و تعیین آنها بسیار مهم است که ان ال پی با پرسش های اساسی ذهن شما را به چالش می‌کشد تا جواب درست را پیدا کنید.

کدام یک: هدف یا رویا؟

فرض کنیم شما تعریف خود از موفقیت را مشخص کردید و ارزش های خود را نیز اولویت بندی کرده‌اید. حال با کمی دقت به هدف مالی تعیین شدده متوجه می شودی که بیشتر شبیه به یک رویاست. افراد معمولا تفاوت رویا و هدف را نمی دانند اگر شما نیز فکر می‌کنید رویا و هدف یکسان هستند، بهتر است مقاله (تفاوت رویا و آرزو) را بخوانید.
فردی که هدف مالی بزرگی با رعایت اصولی مانند تعیین بازه زمانی، واقعی بودن، قابل اندازه گیری بودن برای خود مشخص می‌کند. بعد از مدتی دلسرد می‌شود و دیگر انرژی و انگیزه لازم برای دنبال کردن اهدافش را ندارد. به نظر شما دلیل آن چیست؟

قطعا دلایل زیادی می تواند دخیل باشد، اما انتخاب شغل نامناسب بزرگترین دلیل است. اگر شغل خود را بدون آگاهی انتخاب کنید و پیگیر اهداف جدیدتان باشید، قطعا شکست خواهید خورد. و ادامه راه برای شما امکان پذیر نخواهد بود.
هدفگذاری با روش NLP با رعایت بیش از 200 اصل امکان پذیر می‌باشد. ان ال پی بعد از مشخص کردن ارزش های شما، علایق، استعدادها و توانایی های شما را نیز استخراج می‌کند. با تشخیص اینکه شما چه استعداد و مهارتهایی دارید، شغل های مناسب شخصیت شما را معرفی می‌کند.

 

ان ال پی تضمین می‌کند با رعایت همه اصول آن در هدفگذاری به 100 درصد اهداف خود می‌رسید.


موضوع علاقه و عشق به کار، موضوع بسیار مهمی در هدفگذاری می‌باشد. اگر شغل خود را فقط به خاطر اهداف مالی خود آن را انجام می‌دهید، با مشکل کمبود انگیزه و خستگی مفرط روبه رو خواهید شد. اما اگر انگیزه ی اصلی شما رسالت شخصیتان باشد نه پول، مسیر لذت بخشی در پیش روی شما خواهد بود.

ان ال پی و رسیدن به اهداف

تاثیر مقاومت درونی در هدفگذاری به روش ان ال پی

اصل مهم دیگر در تعیین اهداف به روش NLP از بین بردن مقاومت های درونی است. در مواقعی می شنویم که افراد چندین اصول مهم را برای هدفگذاری خود رعایت کرده اند.انگیزه ی زیادی برای رسیدن به اهدافشان دارند. اما اتفاقاتی عجیب مانع رسیدن آنها به هدف می‌شود.


اتفاقاتی که اغلب انگار کنترل آن خارج از دست ما است و تکرار و تکرار می‌شوند. در واقع دلیل اصلی این نرسیدن ها و مانع ها در ضمیر ناخودآگاه ما وجود دارد. اگر باوری در ناخودآگاه ما خلاف اهداف وجود داشته باشد، با اینکه تلاش زیادی برای تحقق اهداف می‌کنیم، اما باز هم به نتیجه نمی‌رسیم.
برای اینکه بیشتر موضوع را درک کنید، پیشنهاد می‌کنیم ویدیو مربوط به از بین بردن مقاومت درونی را تماشا کنید.

ما را دنبال کنید:

مطالب مرتبط